html dir="ltr"> قالب مذهبی - نگاهی کلی به Meta tag: قالب مذهبی - نگاهی کلی به Meta tag:
»قالب مذهبی » دریافت قالب های مذهبی
موضوع:

پنجشنبه 19 آذر 1388


متا تگ و بهینه سازی جستجو (SEO)
نویسنده : محمد حسین سرشار - ساعت ۱۱:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٦/٢٤
متا تک، meta tag، seo، بهینه سازی جستجو، description
 5487

 5487

این متن ترجمه بخش اصلی لینک روبرو می باشد:

http://searchenginewatch.com/2167931

نگاهی کلی به Meta tag:


Meta Tag ها اطلاعاتی هستند که در تگ Head فایل HTML شما درج می شوند. به غیر از تگ Title (که در پائین توضیح داده میشود)، متا تگ ها شامل اطلاعاتی هستند که در هیچ جای صفحه در مرورگر ها نمایش داده نمی شوند. در واقع متا تگ ها تنها برای موتورهای جستجو کاربرد دارند تا وب سایت ها نوع فعالیت خود را به موتور های جستجو متذکر شوند و همچنین به کاربران در یافتن وب سایت توسط موتورهای جستجو کمک کنند تا نزدیک ترین عبارت مرتبط به سایت را به عنوان Keyword استفاده نمایند.

یک مثال رایج :


تک Title (عنوان):

در واقع این تک، Meta tag نیست ولی کاربرد های باازرشی دارد. هر چه در این تگ نوشته شود در بالای مرورگر بیننده نمایش داده می شود.

برای مثال عنوان "من نوشته های من" که در بالای صفحه نمایش داده شده در تگ Title درج گشته است. برای دیدن آن می توانید از منوی View ی مرورگراتان و انتخاب گزینه View Source  5487(در IE و Page Source در مرورگر Netscape)،بعد از یافتن تگ Head محتویات تگ Title را مشاهده کنید.

و اما موتورهای جستجو از تک Title به عنوان مهم ترین المان ها برای رتبه دهی وب سایت استفاده می کنند. آنها متن درج شده در این تگ را به عنوان نام وب سایت برگزیده و در پاسخ جستجو به کاربران نمایش می دهند. برای مثال بعد از جستجوی Yahoo در موتور Google عنوان Yahoo! به عنوان نام یاهو برگزیده شده که این عنوان دقیقاً در Title 5487 این وب سایت درج شده.

متا تگ Description (توضیحات):

این تگ موتورهای جستجو را مجبور می کند تا از متن درج شده در این تگ به عنوان توضیح وب سایت در نتیجه جستجوی کاربر استفاده کنند. بین 200 الی 250 کارکتر از این متن در دیتابیس موتورهای جستجو Index شده و مقدار کمی از آن به علت کمبود جا در نتیجه جستجوی کاربر به نمایش گذاشته می شود.

نکته قابل اهمیت این است که تمامی موتورهای جستجو از این تگ برای رتبه دهی وب سایت ها استفاده میکنند.

بهترین کار برای پر کردن این تگ، کپی 2 الی 3 خط اول صفحه اصلی در متن این تگ است.

برای استفاده :

متن یا عبارت توضیحی">

متا تگ Keywords (کلمات کلیدی):

این تگ اطلاعات بیشتری به روبات های موتورهای جستجو می دهد. البته اکثر موتورهای جستجو مهم از این تگ صرف نظر میکنند موتورهای جستجوئی مثل  5487AllTheWeb, AltaVistaو  5487Googleدر عین حال موتور های جستجوی Inktomi و Teoma از این تگ استفاده میکنند.

می توانید کلمات کلیدی مرتبط به کار وب سایتتان را در این تگ کپی کرده تا به موتورهای جستجوئی که از این تگ استفاده می کنند اطلاعات بیشتری داده که بتوانند .وب سایت شما را در رتبه بندی، کمی بالاتر ببرند. مثلا اگر فعالیت وب سایت شما در زمینه پوشاک است می توانید تمامی انواع پوشاک مثل لباس، کفش، شلوار، پیراهن، حراجی، فروش فوق العاده و ... را به جای متن این تگ استفاده کنید.

نکته مهم در اینجا این است که اطلاعات درج شده در این تگ می بایست در بدنه همین صفحه استفاده شده باشند مثلا اگر در تگ از لغت لباس استفاده شده باشد ولی در بدنه اصلی همچین کلمه ای نباشد احتمال استفاده از این عنوان برای موتورهای جستجو بسیار کم است.

همچنین از این تگ می توان برای ارتباط برقرار کردن با لغات مترادف و همچنین کلمات شبیه استفاده کرد. به عنوان مثال اگر در صفحه تماماً در خصوص "سکه های طلا" صحبت شده باشد ولی لغت "مجموعه" به کار نرفته باشد با درج کلمه مجموعه در این متا تگ می توان عبارت "مجموعه سکه های طلا" را به وب سایت شما ارتباط داد. البته بسیار بهتر است که هر دو لغت را هم در متن، و هم در متا تگ  5487Keywords استفاده کرد.

ولی به علت استفاده بسیار کم موتورهای جستجو از این تگ بهتر است اصلاً نگران آن نباشید. می توانید برای دیدن موتورهای جستجوئی که از این تگ استفاده می کنند به این لینک مراجعه نمائید. (امیدوارم در آینده ای نزدیک این لینک را برای استفاده شما دوستان عزیز ترجمه کنم)

Inktomi عنوان کرده که میتواند تا 25 کلمه یا عبارت را Index کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به Content Policy FAQ مراجعه کنید.

ببرای استفاده از این تگ می توانید به این صورت استفاده کنید :

عبارات یا لغات 1، عبارات یا لغات 2، .....">


 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

 5487

متا تگ Robots (روبات ها) :

این متا تگ از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که به Spider های موتورهای جستجو اطلاع میدهد که این صفحه را Index نکنید و در نتیجه جستجوی کاربران نیاورید.

تمامی موتورهای جستجو این متا تگ را پشتیبانی می کنند.

برای استفاده می توانید از عکس روبرو استفاده کنید:آخرین دست نوشته ها :